Close this search box.
Search

ΕΠΣΑΝΑ: Τα αποτελέσματα – Τσίμπησε το “Χ” στο φινάλε η Τριγλία Ραφήνας 2-2

Οι ραφηνιώτες πέτυχαν σπουδαία ισοπαλία μέσα στη Βούλα από τον Άρη

Ματς για γερά νεύρα έγινε το μεσημέρι της Κυριακής (13/11) στην Βούλα ανάμεσα στον γηπεδούχο Άρη και την Τριγλία Ραφήνας όπου στο τέλος του αγώνα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 2-2. Στο 2´ μετά από κόρνερ και με κεφαλιά η Τρίγλια Ραφήνας άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-1.

Ο Άρης ισοφάρισε στο 34’ όταν ο Γκαβασιάδης με πέναλτι που κέρδισε ο Κριλής έκανε το  1-1.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Φουκαράς «κρέμασε» τον τερματοφύλακα της Τρίγλιας, και με ενα πολύ ωραίο γκολ στο 51′, έκανε το 2-1 δίνοντας έτσι το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Η Τριγλία Ραφήνας όμως δεν δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στις καθυστερήσεις έκανε το 2-2 με πέναλτι.

Δείτε σε βίντεο το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γκαβασιάδη.

Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων της ΕΠΣΑΝΑ

Α Κατηγορία
(6η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ Αρτέμιδος Σάββατο 12/11/22 15:00 ΣΤΑΥΡΟΥ Λ., ΤΣΕΛΕΠΙΔΗΣ .., ΚΑΡΑΝΔΙΝΑΚΗ .. 2-0
2. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ – ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ Γλυκών Νερών Σάββατο 12/11/22 15:00 ΒΛΑΧΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ., ΓΚΟΥΒΑΣ Χ., ΤΣΕΛΙΟΣ Ν. 1-1
3. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ – ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ Κυριακή 13/11/22 00:00
4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ Καλυβίων Κυριακή 13/11/22 15:00 ΤΡΙΓΑΖΗΣ Α., ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ Π., ΚΟΡΩΝΙΑΣ Ν. 2-0
5. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ Κερατέας Κυριακή 13/11/22 15:00 ΚΟΡΩΝΙΑΣ Κ., ΚΑΛΛΗΣ Α., ΜΑΚΡΗΣ Α. 3-0
6. ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ Δημοτικό Αχαρνών Κυριακή 13/11/22 15:00 ΒΛΑΧΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ., ΒΙΤΣΕΝΤΖΑΤΟΣ Κ., ΚΩΣΤΑΚΗΣ Α. 2-1
7. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ Βούλας Κυριακή 13/11/22 15:00 ΛΑΜΠΡΟΥ Γ., ΞΟΥΡΙΔΑΣ Α., ΣΠΙΘΑΣ Δ. 2-2