Λαχτάρα με ηλικιωμένο άνδρα σήμερα το πρωί στην κεντρική παραλία της Αρτέμιδας όταν κινδύνευσε να χάσει τη ζωή του από πνιγμό και να είχαμε νέα τραγωδία στη θάλασσα.
Όπως αναφέρει ο Δημοτικός Σύμβουλος Σπάτων – Αρτέμιδος Παναγιώτης Λάμπρου, το περιστατικό σημειώθηκε σήμερα το πρωί στην κεντρική παραλία της Αρτέμιδος, και ο 72χρονος για κάποιο λόγο που δεν μάθαμε, κινδύνευσε να πνιγεί.
Ευτυχώς για τον ηλικιωμένο άντρα, τον οποίο εντόπισε μια κοπέλα και τον έβγαλε έξω από την θάλασσα εν ζωή. Είναι και ο φύλακας άγγελός του…
Ο 72χρονος διακομίστηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ σε νοσοκομείο.