Στην καταμέτρηση των σταυρών στις Αχαρνές εστιάζεται πλέον το ενδιαφέρον των αυτοδιοικητικών εκλογών έπειτα από την καταμέτρηση των ψήφων σε ποσοστό ενσωμάτωσης στο 100%.
Στην Δημοτική ενότητα Αχαρνών ο Γιώργος Σιδηρόπουλος (Γκαγκάριν) προηγείται με ρεκόρ ψήφων που φτάνει τις 3.015. Ακολουθεί ο Μιχάλης Βρεττός με 2.905, ο Άγγελος Αραμπαντζής με 2.486, η Χρηστίνα Κατσανδρή με 2.376, ο Νικόλαος Δαμάσκος με 2.216 και ο Στάθης Τοπαλίδης που συμπληρώνει την πρώτη πεντάδα, με 2.183.
Στο ψηφοδέλτιο του Χρήστου Ηλιάδη που βγάζει έξι έδρες προηγούνται οι: Αριστείδης Ηλιάδης, Ιωάννης Κοσμίδης, Θεόδωρος Συρινίδης, Γεώργιος Σοφιανίδης και Γεώργιος Ποιμενίδης.
![](https://doxthi.gr/wp-content/uploads/2023/10/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1-18-1024x266.png)
Τρεις έδρες βγάζει ο Βασίλης Τοπαλλιανίδης της Λαϊκής Συσπείρωσης. Η Παναγιώτα Αγγελοπούλου και η Ξένη Κόχυλα προηγούνται.
![](https://doxthi.gr/wp-content/uploads/2023/10/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1-16-1024x133.png)
Τέλος, η παράταξη του Παναγιώτη Αναγνωστόπουλου βγάζει δύο έδρες, τις οποίες καταλαμβάνουν ο επικεφαλής της παράταξης και ο Κωνσταντίνος Μαρίνης.
![](https://doxthi.gr/wp-content/uploads/2023/10/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1-17-1024x127.png)
doxthi.gr