Close this search box.
Search

Η Τριγλία Ραφήνας 3-0 τον Θησέα Νέας Μάκρης (βίντεο)

Με δύο γκολ του Μανωλιά και ένα του Πράπα

Καλύτερη η Τριγλία Ραφήνας κέρδισε με σκορ 3-0 τον Θησέα Νέας Μάκρης κι έκανε ένα βήμα παραπάνω προς την πρώτη 5άδα.

Οι παίκτες του Μιχάλη Καβαλιέρη μπήκαν αποφασιστικά στον αγώνα και κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Στο 31 ‘ ο Σταυρίδης έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ.

Στο 44’ ο Μανωλιάς με έξοχη ενέργεια άνοιξε το σκορ για την Τριγλία. Ένα λεπτό αργότερα πάλι ο ίδιος παίκτης διπλασίασε το σκορ για την Τριγλία, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Τριγλίας διαχειριστηκαν απόλυτα το σκορ και στο 86′ ο Κωνσταντίνος Πράπας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το τελικό 3-0.

Τριγλία Ραφήνας: Αγγελόπουλος, Λυκουρόπουλος, Φειδαίος, Παπαδόπουλος, Γκίκα, Μπανιάς, Σταυρίδης, Ψαρρής, Ζαφειρόπουλος, Μανωλιάς, Πράπας.