25/02/2024 4:11 μμ

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Μπάσκετ: Ακάθεκτο το Πικέρμι – Νίκη με ανατροπή ο Αργοναύτης Ραφήνας

Οι πικερμιώτες κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση του Πανναξιακού ΑΟΚ με 80-76


Μετά από ένα πολύ μεγάλο ντέρμπι στο δεύτερο μέρος και κυρίως στην 4η περίοδο, η ΑΕ Πικερμίου κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Πανναξιακού ΑΟΚ (3-4) με 80-76 στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της φετινής Γ Εθνικής.

Στο 5-1 πλέον το ρεκόρ των νικητών, οι οποίοι επέστρεψαν από σήμερα στο δρόμο των επιτυχιών κυνηγώντας με αξιώσεις την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Με ανατροπή ο Αργοναύτης Ραφήνας

Το ντέρμπι στα χαμηλότερα σκαλοπάτια του βαθμολογικού πίνακα του 2ου ομίλου με τον ΚΑΟ Κορίνθου πήρε λίγο αργότερα ο Αργοναύτης Ραφήνας, ο οποίος έκαμψε με ανατροπή την αντίσταση των φιλοξενούμενων και κατόρθωσε πια να προηγείται μετά και το πέρας της 7ης αγωνιστικής με δύο παιχνίδια καθαρά από αυτούς έχοντας πάρει και αβαντάζ για τη μεταξύ τους ρεβάνς από το 2024.

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΚΑΟΚ Παλαίμων 80-76

Δεκάλεπτα: 18-20, 39-42, 53-63, 80-76
Διαιτητές: Χατζημάρκος, Παπαδόπουλος Ν., Μύζικας

Αργοναύτης (Μποτής): Ομάρ 29(5), Άρχος 15(2), Δεκαβάλλας 6, Μάντακας 10(2), Συγγούνας 5(1), Γλυκόπουλος, Δολιανίτης, Καπένης, Καρέλλας, Νούτσος 6, Κούρταλης, Τσίρος 5.
ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Χασά 17, Δαρμής 10(2), Πατουχέας 10(2), Ραντοσάβλιεβιτς 14, Κατσαβόπουλος 10(2), Κόρακας, Κολότσιος 6(2), Συνετός 9, Κρεμμύδας, Ογκπολογκού-Καραγεώργος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Κυριακή 3/12

Πικέρμι – Πανναξιακός 80-76
Αργοναύτης Ραφήνας – ΚΑΟ Κορίνθου 80-76
Ίκαρος Καλλιθέας – Δούκας 80-82
Ακαδημία Ελευσίνας – Ηλυσιακός 73-65
Πέρα – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 72-78

Ρεπό: ΚΑΠ

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 12, 5-2 +41
2. Πικέρμι 11, 5-1 +67
_________________________________
3. Ηλυσιακός 11, 5-1 +29
4. Ακαδημία Ελευσίνας 11, 4-3 +11
5. Πανναξιακός 10, 3-4 +17
6. Ίκαρος Καλλιθέας 10, 3-4 +14
_________________________________
7. ΑΣΕ Δούκα 10, 4-2 -4
8. ΑΣ Πέρα 8, 2-4 -32
9. ΚΑΠ 8, 2-4 -45
10. Αργοναύτης Ραφήνας 8, 2-4 -49
_________________________________
11. ΚΑΟ Κορίνθου 6, 0-6 -49

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής:

Κυριακή 10/12

ΑΣΕ Δούκα – Αργοναύτης Ραφήνας
Ηλυσιακός – Ίκαρος Καλλιθέας
ΚΑΟ Κορίνθου – ΑΣ Πέρα
Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΑΕ Πικερμίου
Πανναξιακός – ΚΑΠ

Ρεπό: Ακαδημία Ελευσίνας

Διαβάστε τα τελευταία νέα της ανατολικής Αττικής μόνο στο anatolika24.gr.

Αφήστε ένα Σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *