Search
Close this search box.
Search

Ραφήνα: Δύο χρυσά μετάλλια ο Σταύρος Κελέκης

Μετά τους χθεσινούς αγώνες είναι στην βαθμολογία τέταρτος σε όλη την Ελλάδα στην κατηγορία U15

Δύο χρυσά μετάλλια στην  κατηγορία Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α΄ κάτω των 15 ετών (U15), κατέκτησε ο Ραφηνιώτης Σταύρος Κελέκης στην  Α’ Φάση Περιφερειακών Αγώνων 2024 που διοργάνωσαν την Κυριακή (4/2) στο Λαύριο, ο Δήμος Λαυρεωτικής με την Ελληνική Ομοσπονδία Φιλάθλων Σωματείων Αντιπτέρισης (Ε.Ο.Φ.Σ.Α.),

Στους αγώνες που συμμετείχαν 120 αθλητές και αθλήτριες από Λειβαδιά, Θήβα, Πεύκη, Πατήσια, Γαλάτσι, Λαύριο και Μέγαρα, ο Σταύρος Κελέκης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο απλό αγοριών νικώντας στον τελικό τον Στυλιανό Περγαντίνα με 2-1 σετ.

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε και στο μεικτό μαζί με την Άννα Μιλη κερδίζοντας στον τελικό τους Ιωάννη Καρύδη και Μαρία Σαμψωνα με 2-0 σετ.

Ο Σταύρος Κελέκης αγωνίζεται με την ομάδα Φ.Ο Νίκη Badminton Πεύκης με προπονητή τον Πρωταθλητή Χρήστο Τσαρτσίδη (ΚΦΑ, Προπονητής Αντιπτέρισης, τεχνικός σύμβουλος ΕΟΦΣΑ) και μετά τους χθεσινούς αγώνες είναι στην βαθμολογία τέταρτος σε όλη την Ελλάδα στην κατηγορία U15.

Να σημειώσουμε πως οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν με μεγάλη επιτυχία στο Κλειστό Γυμναστήριο Λαυρίου.

Διαβάστε τα τελευταία νέα της ανατολικής Αττικής μόνο στο anatolika24.gr.