Close this search box.
Search

Με ανατροπή η Τριγλία Ραφήνας, 1-2 το Κορωπί (φωτό & βίντεο)

Έκλεισε την φετινή αγωνιστική περίοδο με ιδανικό τρόπο

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο, η Τριγλία Ραφήνας έκλεισε την φετινή αγωνιστική περίοδο με ιδανικό τρόπο κερδίζοντας εκτός έδρας με σκορ 1-2 τον ΠΑΟ Κορωπί.

Οι παίκτες του Βλάση Χατζηαναστασίου παρόλο που βρέθηκαν να χάνουν στο 27′ με 1-0 πίεσαν και στο 34′ είχαν δοκάρι με τον Μανωλιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πίεση της Τριγλίας είχε αποτέλεσμα, καθώς στο 50′ μετά από ωραία σέντρα του Λυκουρόπουλου ο Γιώργος Μανωλιάς με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και στο 57′ ο Γιώργος Μπανιάς με δυνατή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, έβαλε την Τριγλία μπροστά στο σκορ, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Τριγλία ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Μπακόλα, Γκίκα, Ντέντια, Κουμουτσέα, Λυκουρόπουλο, Μπανιά, Σταυρίδη, Ψαρρή, Πράπα, Μανωλιά, Χρηστακίδη.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Σεϊτάι, Μπακόπουλος και Κανελλόπουλος.

Διαβάστε τα τελευταία νέα της ανατολικής Αττικής μόνο στο anatolika24.gr.