Τέλος για το κατάστημα, πρώην ψαροταβέρνα Ντάλας, που βρισκόταν στην οδό Βασ. Παύλου, απέναντι από την πλατεία Ταχυδρομείου, εντός της χερσαίας ζώνης του λιμένα Ραφήνας.
Το Διοικητικό Συμβούλιο του Οργανισμού Λιμένος Ραφήνας, είχε πάρει την απόφαση να κατεδαφιστεί το κατάστημα το οποίο βρισκόταν εδώ και πολλούς μήνες κλειστό.
Οπως μπορείτε να δείτε και στις εικόνες που κατέγραψε ο φωτογραφικός φακός του irafina.gr, πλέον δεν έχει μείνει τίποτα από τον χώρο του καταστήματος.
Να θυμίσουμε πως η κατεδάφιση θεωρήθηκε αναγκαία όχι μόνο για την αισθητική αναβάθμιση του παραλιακού περιπάτου των επισκεπτών και χρηστών του λιμένα, αλλά και για λόγους δημόσιας ασφάλειας καθώς επίσης και για να συμμορφωθεί η ΟΛΡ Α.Ε με τα οριζόμενα στην απόφαση γνωμοδότησης του ΚΑΣ.
Δείτε τις εικόνες από το σημείο…