Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής και στους 4 ομίλους. Στον 3ο όμιλο η Θύελλα Ραφήνας πέρασε με άνεση από την Ερμιονίδα όπου επικράτησε με 0-3. Η Μαρκό νίκησε τον ΠΑΟ Βάρδας με 1-0 και σε χθεσινό παιχνίδι ο Αστέρας Βάρης λύγισε την ΑΕΡ Αφάντου με το ίδιο σκορ 1-0.
Γ Εθνική (31η αγωνιστική)
1ος όμιλος
Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας – Νίκη Ευκαρπίας 1-2 (41′ Καραγιάννης / 38′ Μποζίδης 63′ Πανυτσίδης)
ΑΟ Χανιώτης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-2 (58′ Τοπούζης / 22′ Κατσαμάγκας, 75′ Ζήση)
Θερμαϊκός Θέρμης – Νέστος Χρυσούπολης 1-1 (72′ Γκαργκαλατζίδης / 28′ Ράνος)
Ορέστης Ορεστιάδας – Άρης Πετεινού 0-2 (31′ Τσαγαλάς, 90′ Τυριάκης)
Άρης Αβάτου – Δόξα Δράμας 3-2 (8′ Θεολόγου, 12′ Τσάπαρης πεν, 84′ Αναγνωστόπουλος / 14′ Κυριακίδης πεν, 33′ Χατζηδημητρίου)
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Αετός Βαρβάρας 2-0 (34′-60′ Κυριακίδης)
Αναγέννηση Επανομής – Πανθρακικός 0-1 (51′ Ιβάν Σίλβα)
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-3 α.α.
Βέροια – Καβάλα 0-1 (21′ Παπαδόπουλος Β.)
2ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης – Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 0-2 (51′ Παπαδόπουλος, 55′ Χατζής)
Θεσπρωτός – Πιερικός [] 3-1 (32′-52′ Βιγιάλμπα, 48′ Τσιαφίτσας / 76′ Κατσιαμήτας πεν)
ΓΑΣ Σβορώνος – Θύελλα Κατσικά 0-2 (11′ Φίλιος, 31′ Παππάς)
Νέα Αρτάκη – Αστέρας Σταυρού 4-1 (10′-60′ Παυλίδης, 28′ Σπηλιώτης, 64′ Στασινόπουλος / 41′ Φράγκος πεν)
Βατανιακός – Αναγέννηση Άρτας 1-3 (21′ / 23′ Κορομηλάς, 38′ Μπεκατώρος πεν, 53′ Φερεντίνος)
Τρίκαλα – ΑΕ Κιλελέρ 1-0 (73′ Σκόνδρας Ν.)
Εορδαϊκός – Μαγνησιακός 3-0 α.α.
Αστέρας Πετριτή – ΠΟ Φήκης 3-0 α.α.
ΤΕΛΙΚΟ Καστοριά – Ζάκυνθος 0-2 (3′ Νικολακόπουλος, 85′ Τσιμέλι)
3ος όμιλος
ΑΕ Μεσολογγίου – ΠΑΣ Κόρινθος 1-4 (55′ πεν / 7′-43′ Παπουλής, 40′ αυτογκόλ, 44 Γκουντρουμπής)
Ιάλυσος – Πανελευσινιακός 2-1 (45+2′ Δωματάς πεν, 60′ Χατζησάββας / 36′ Σκέντζος)
ΑΕ Ερμιονίδας – Θύελλα Ραφήνας 0-3 (44′ Χίσο, 58′ Ζαπατίνας, 78′ Μακρυδημήτρης)
ΓΣ Μαρκό – ΠΑΟ Βάρδας 1-0 (80′ Ντότης)
Παναιγιάλειος – Παναργειακός 0-1 (26′ Ντε Σόουζα)
Αστέρας Βάρης – ΑΕΡ Αφάντου 1-0 (24′ Ψυχογιός)
ΑΕ Μυκόνου – Εράνη Φιλιατρών 4-1 (13′ Κέμπε, 26-45′ Πινέιρο, 73′ Παπαδόπουλος / 49′ Παπαδόπουλος)
Βύζας Μεγάρων – Ρόδος 2-2 (52′ αυτογκόλ, 90+4′ Ντερμίσι / 26′ Δούμτσης, 69′ Μπαρμπαρούσης)
(15/4) Ελλάς Σύρου – ΑΟ Πυλίου
4ος όμιλος
ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Αγίας Παρασκευής 4-0 (14′ Τιάγκο, 41′-85′ Ποτουρίδης, 89′ Πολυμέρης)
Ερμής Ζωνιανών – Απόλλων Σμύρνης 3-2 (14′ Μπαμπουλάκης πεν, 85′-90+4′ Τουρνάκης / 37′ Σάλλα, 42′ Κορφιάτης)
Άρης Πετρούπολης – Προοδευτική 1-2 (66′ Κρητικός / 46′ Τσακίρης, 59′ Δρόσης)
Ελλοπιακός – Χαϊδάρι 1-0 (19′ Σπανός)
Ηλυσιακός – Περαμαϊκός 2-1 (16′-60′ πεν Λέκκας / 36′ )
Εθνικός – Πανιώνιος 2-0 (2′ Αντωνίου, 55′ Γεωργούσης)
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Αλμυρός 2-2 (38′ Μαρινάκης, 90+2′ Κατσικοκέρης / 5′ αυτογκόλ, 86′ Πιερτζάκομι)
Ατρόμητος Πειραιά – Ατσαλένιος 0-2 (5′ Μέμος 38′ Ζέλιος)
AO Επισκοπής – Φωστήρας 2-2 (10′ Κεφαλάς, 58′ Κάμερον / 37′ Νέρες, 62′ Νέρες)