Όσοι κάνετε περαντζάδα στην παραλία της Νέας Μάκρης σίγουρα θα έχετε δει τον ηλικιωμένο κύριο που παίζει ακορντεόν και πίσω του έχει ένα πανό διαμαρτυρίας. Είναι πυρόπληκτος και 4 χρόνια μετά ακόμα δεν έχει αποκατασταθεί…
Όπως αναφέρει η marathonpress.gr πιάνει ένα πόστο σχεδόν κάθε βράδυ, σχεδόν πάντα καλοντυμένος και περιποιημένος και παίζει υπερήφανος το ακορντεόν του. Πίσω του το φορτηγάκι με το μήνυμα διαμαρτυρίας.
«Πότε θα μπούμε μέσα στα σπίτια μας; 4 χρόνια πέρασαν. Πωλείται οικόπεδο ένα στρέμμα – ευκαιρία ή ανταλλάσσεται λόγω πυρκαγιάς Ματιού».
Το βίντεο που ανέβασε στο Facebook η δημοσιογράφος Αιμιλία Σταθάκου
Διαβάστε ακόμη:
Μεγαλεία ο Τριαντάφυλλος! Η σπιταρόνα του τραγουδιστή στο Πόρτο Ράφτη (φωτό)
Τι συμβαίνει τελικά με την εξαφάνιση της 19χρονης Άρτεμις από το Κορωπί